PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98163}
7,3 83 436
ocen
7,3 10 1 83436
7,2 18
ocen krytyków
Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej
powrót do forum filmu Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej

Film zapowiada się nieźle, nic do niego nie mam. Powinien być wyśmienitym filmem wojennym i chyba najlepszym o Wojnie w Zatoce. Mam tylko jedno pytanie do jakiegoś zanwcy tematu. W trailerze w momencie kiedy Jamie Fox (sierżant) stoi przy takim rozwalonym oknie i przepuszcza swoich ludzi do przodu (machając przytym ręką) trzyma w łapie M4A1 RIS, kolega klęczący obok niego również. W dodatku na garbie ma kamizelkę opartą na systemie MOLLE czy podobnym. Wydawało mi się, że M4A1 weszło do użytku (a zwłaszcza niedofinansowanych marines) po 1993 roku, MOLLE chyba też wszedł kilka lat po Wojnie w zatoce. Więc czy ktoś w temacie może mi to wyjaśnić. Może to ten sam sierżant tylko na współczesnej wojnie w iraku, ale z kolei oporządzenie żołnierzy w tle by na to nie wskazywało. Wiem, że to trochę idiotyczny problem, ale nęci mnie to ;]

Tajga

Nie oglądałem do tej pory filmu, ale na stronie oficjalnej w dziale STORM, w ostatniej zakładce (Welcome to the suck) gdzie jest Troy w galowym mundurze Marines, w zakładce '2000 jest zdjęcie z Jamie Foxxem na tle podziurawionego muru z wizerunkiem Saddama(widoczne w trailerze) ubranego we współczesny uniform Marines ze stopniem First Sergeant(Starszy Sierżant) z karabinem snajperskim. W związku z tym prawdopodobnie w filmie będzie scena ze współczesnej wojny w Iraku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones